“Геноцид - що це?”
“Геноцид - що це?”
Такою була тема нашого онлайн -заняття від Національного музею Голодомору-геноциду (Київ) з історії України в 10-а класі. Вчителька Наталія Олексіївна зацікавила та мотивувала такою формою роботи під час вивчення дуже важливої та важкої теми "Голодомор 1932-33 років - геноцид українського народу".
Заняття мало на меті сформувати знання про походження і значення терміну «геноцид». На уроці співробітниця Музею, п.Галина, розповіла про Рафаеля Лемкіна та «Конвенцію про запобігання злочину геноциду». Ми проаналізували ознаки геноциду та зробили висновки, що як тоді Голодомор, здійснений совєтською владою, так і злочини рашистів сьогодні, підпадають під визначення "геноцид". А також ознайомилися з документами 1932–33 років, розглянули ключові події в Україні того часу, а для того, щоб простежити, як саме впроваджувалися геноцидні дії, переглянули свідчення очевидців Голодомору та виконали інтерактивні завдання.
Дякуємо Музею за можливість долучатися до таких онлайн - занять, які допомагають глибше та детальніше "зануритися" в тему, що вивчається, зокрема й на емоційному рівні, та ще раз пересвідчитися, що не можна допускати повторення таких жахливих злочинів проти людяності.
PS. Рекомендуємо всім, вивчаючи історію, якщо це можливо, проводити практичні заняття в музеях. Або віртуальні тури музеями чи замовляти онлайн -заняття, наприклад, в Національному музеї Голодомору-геноциду.